VADİTEPE BİLGİEVİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Başakşehir Belediyesi tarafından Bahçeşehir’e kazandırılacak ilk bilgievi ve kadın aktivite merkezinde incelemeler bulunan Başkan Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir’in çok yakında, sanattan kültürel çalışmalara kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak güzel bir merkez daha kazanacağını söyledi.  

Başakşehir Belediyesi tarafından ilçedeki genç nüfusun kültürel ve sosyal gelişimlerine destek vermek amacıyla açılan bilgievlerine bir yenisi daha ekleniyor. Bahçeşehir 1. Kısım Vaditepe’de yapımı devam eden yeni bilgievindeki çalışmalar aralıksız sürüyor. 

Başkan Kartoğlu, çalışmaları takip ediyor 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Vaditepe Bilgievi’ndeki çalışmaları yakından takip ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kartoğlu, “Bahçeşehir, çok yakında, sanattan kültürel çalışmalara kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak güzel bir merkez daha kazanacak” dedi.   

Eğitim ve sosyal etkinlikler bir arada 

Bahçeşehir’de açılacak ilk bilgievi olma özelliğini taşıyan merkezde; piyano, gitar, keman, resim, ebru, satranç, dil kulübü ve manevi değerler eğitimlerinin yanı sıra bilgisayar ve kütüphane hizmetleri de verilecek. 

7 bin kitaplık zengin kütüphane 

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik çalışmaların yapılacağı bilgievi, 7 bin kitaplık zengin bir kütüphaneye de sahip olacak. Kütüphanede yetişkin, çocuk ve gençlik kitapları yer alacak. Bilgievinde ayrıca keman, gitar, bağlama, ney, tiyatro, satranç, izcilik kursları ile çeşitli kulüp çalışmaları gerçekleştirilecek. 

BAKMER üyeleri de yararlanacak 

Çocuk ve gençlerin okul harici zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebileceği bilgievi, öğrencilerin rehberlik hizmeti alacağı, yeni hobiler edineceği, dersleriyle ilgili destek alacağı, sosyal aktivitelerde bulunacağı ve daha başarılı bireyler olmaları için yeteneklerine uygun alanlara yönlendirileceği bir merkez olarak planlandı. Tüm Bahçeşehirlilere hizmete verecek bilgievinden aynı zamanda Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) üyeleri de faydalanacak.

Yayınlanma Tarihi: 8 Ağustos 2019