BAŞAKŞEHİR’İN İLK CAN DOSTU YENİ YUVASINA KAVUŞTU

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi’ndeki “Bir can dostu sahiplenin” çağrısına okul öğrencilerinden yanıt gecikmedi. 

Öğrenciler, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bir köpek sahiplenerek okul bahçesinde beslemeye başladı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu her perşembe ilçenin farklı bir semtindeki liseleri gezip öğrencilerle bir araya geliyor. 

“Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” buluşmaları kapsamında gittiği Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi’nde bir öğrencinin sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalara ilişkini sorusunu cevaplayan Başkan Kartoğlu, “Sokaktaki sevimli dostlarımıza dair projelerimiz çok. Besleme noktalarından sağlığa kadar elimizden geleni yapıyoruz. Aslında sizler de bir sokak hayvanını sahiplenerek bu çalışmalarımıza katkı sunabilirsiniz. Kulübesini, malzemesini hatta sahipleneceğiniz can dostunuzu biz sağlayalım, sizler de ona okulunuzda bakın.” ifadelerini kullanmıştı. 

“Armağan” coşkuyla karşılandı

Öneriye çok sıcak bakan okul öğrencileri hemen harekete geçerek Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bir köpek sahiplendi. Merkez’de tüm aşıları yapılan ve kısırlaştırılan labrador cinsi köpeğe “Armağan” ismini veren öğrenciler sevimli dostlarını büyük bir coşkuyla karşıladı.

Hayvan Bakım Eğitimi de aldılar

Okul öğrencileri, sevimli köpek Armağan’la buluşmadan önce okul konferans salonunda Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hayvan bakımı konusunda önemli bilgiler aldı. Öğrenciler, uzman veterinerlerden köpek bakımının incelikleri konusunda merak edilenleri öğrendi.

Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi öğrencileri, kendilerine sevimli bir dost kazandıran Başakşehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na çok teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi: 30 Kasım 2019