• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Başakşehir sonbaharda da bir başka güzel

İstanbul’un en yeşil ilçelerinden bir olan Başakşehir, sonbaharla birlikte kartpostallık görüntülere sahne oluyor. Şamlar Tabiat Parkı, Sular Vadisi, Bahçeşehir Gölet, Hayatpark gibi ilçenin dev parklarında adeta görsel şölen yaşanıyor.

 

Kişi başına düşen 20,7 metrekare yeşil alan ile İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Başakşehir, sonbaharda da bir başka güzel. Doğanın renginin yeşilin tonlarından sarının tonlarına geçiş yapmaya başladığı bugünlerde ilçenin yeşil alanlarında birbirinden güzel görüntüler oluşuyor.

 

Şamlar Tabiat Parkı, Sular Vadisi, Bahçeşehir Gölet, Hayatpark başta olmak üzere ilçe genelindeki tüm yeşil alan ve parkları ziyaret eden Başakşehirliler, kelimenin tam anlamıyla görsel bir şölenle karşılaşıyor.

 

Özellikle sonbahar fotoğrafı çekip bitki örtüsünün değişimine tanıklık yapmak isteyenler, doğanın sunduğu eşsiz görüntüleri fırsat olarak tanımlıyor. Kartpostallık görüntüler, vatandaşlar tarafından sosyal medyada sıklıkla paylaşılıyor.

 

Diğer taraftan Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de, ilçe genelinde sonbahar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bir taraftan önceden belirlenen alanlara mevsimsel çiçek ekimleri yapılırken diğer taraftan ilçe genelindeki tüm yeşil alanlarda periyodik bakımlar gerçekleştiriliyor. Bakım çalışmaları kapsamında; park ve yeşil alanlarda periyodik olarak çim biçme, ot biçimi, bitkilere form verilmesi, budama, kış gübrelemesi, çapa ve yabani ot temizliği yapılıyor.


Yayınlanma Tarihi: 13-11-2018 10:19
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde