• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür fuarı açıldı

Marmara Belediyeler Birliği (MBB)’nin düzenlemiş olduğu Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı kapılarını açtı. Fuarın açılışını yapan Mevlüt Uysal, kurucu belediye başkanı olduğu Başakşehir Belediyesi standında öğrenci ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.


Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Marmara Belediyeler Birliği tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı'nın açılış kurdelesini, İBB ve MBB Başkanı Mevlüt Uysal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bursa Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve İstanbul belediye başkanlarının da aralarında olduğu yöneticiler birlikte kesti.

 

Belediyecilik sadece yol yapmak değildir


Fuarın açılış konuşmasını yapan Uysal, "Geçmişte biz belediyecilik dendiği zaman sadece yol, kaldırım çalışmalarının asli çalışmalar olduğunu düşünürdük ama devamında gördük ki kültür de, eğitim de belediyecilik adına olması gereken bir iş. Aslında sadece yapılması gereken bir iş değil. Asıl belediyeciliği şekillendiren, yerelde insanlara hizmet etmek ise her şey aslında kültürden başlıyor. Aslında geçmişimize baktığımız zaman Merzifon, Kütahya, Mardin dediğimiz zaman oradaki caddesiyle, mimarisiyle, kaldırımıyla, kültürel yapısıyla kendine özgü, has yerel algısı olan bir yapı vardı. Şu anda da biz belediyeler olarak bazı şeyleri acaba eksik mi yaptık veya eksik mi yapıyoruz? Biz aslında yapmamız gereken yerel kültür ile yerel hizmeti birleştirip var olan o yapıyı, o kültürü koruma gibi bir görevimiz olmalı diye düşünüyoruz" dedi.

 

Standa renkli etkinlikler yer alıyor


Yerel yönetimler, yayınevleri ve sahafların yer aldığı Kitap ve Kültür fuarında Başakşehir Belediyesi’de çıkartmış olduğu yayınlarla fuarda yerini aldı. Stant da yer alan ebru sanatı ve ney dinletisi fuara renk kattı. Söyleşiler, sergiler ve daha birçok etkinliğin bir arada olacağı fuarda 16 Aralık Cumartesi günü, saat 13:00’de, Beşir Ayvazoğlu “Bir ateş pare bin yangın edebiyatın İstanbul’undan, İstanbul’un edebiyatına” isimli bir söyleşi verecek. 17 Aralık Pazar günü, saat 12:00’de ise Başakşehir Belediyesi Müzik Akademisi öğrencileri konser verecek.

 

Fuar 17 Aralık'a Kadar Ziyarete Açık Olacak


Yerel yönetimlerin yayınlarının okuyucularla buluştuğu fuarda, söyleşi, dinleti, sergi ve imza günü gibi etkinlikler de düzenleniyor. İstanbul'dan ve şehir dışından gelen 25 belediye, 25 yayınevi ve 17 sahafın stantlarının yer aldığı fuar, 17 Aralık'a kadar ziyaretçilere açık olacak.

 


Yayınlanma Tarihi: 15-12-2017 15:49
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde