• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Ziya Gökalp Mahallesi sokak iftarında buluştu

Başakşehir Belediyesi Sokak iftarları, Ramazan’ın 19. Gününde Ziyagökalp Mahallesi, Masko Evleri’nde kuruldu.


İftar Programına; Başakşehir Beledeye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Engin Meydan, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hatice Gülgönül, Haluk Dikbaş, Murat Şahin, Nurettin Ertemel, Bedri Sinan Gül ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

 

Başkan Uysal iftar programı öncesi alanı dolaşarak katılımcılarla sohbet etti. Dualarla açılan iftarın ardından ilk söz alan AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, “Türkiye’nin geleceği ve istikrarı için destek veren Ziya Gökalp Mahallesi sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Bugün bu birlikteliği sağlayan Başakşehir Belediyemize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

“TUTTUĞUMUZ ORUÇLAR KARDEŞLERİMİZİN KURTULUŞUNA VESİLE OLSUN”


AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Engin Meydan yaptığı selamlama konuşmasında şunları kaydetti, “Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Bir ateş çemberinin içinde birçok badireler atlatmamıza rağmen huzur içerisinde yolumuza devam ettiğimiz bir Ramazan ayını daha birlikte yaşıyoruz. Bizi bu günlere ulaştıran Rabbime şükürler olsun. Tuttuğumuz oruçların, yapılan duaların dirliğimize, birliğimize, ülkemizin geleceğine ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

“SAFLARI SIKLAŞTIRMAMIZ GEREKİYOR”


Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Ramazan’ın bereketinden istifade etmek, komşuları bir araya getirmek adına sokak iftarları düzenlediklerini belirterek, “Bu sene sokak iftarlarımıza cami iftarlarımızı da ekledik. Her akşam 7 camimizin kapalı alanlarında iftar veriyoruz. Masko evlerinin yeni seçilen site yönetimini tebrik ediyorum. Site yönetimine sizlerin de destek olması, sahip çıkması gerekir. Ben 3 sene boyunca site yöneticiliği yaptım. İddia ediyorum, İstanbul’da site yöneticileri benim kadar sitelerine sahip çıkan belediye başkanı bulamazlar” şeklinde konuştu.

 

Başkan Uysal:

 

 “15 Temmuz’da ve Referandumda siz ülkenize sahip çıkma adına üzerinize düşün görevleri yaptınız. Ülke olarak birliğe, beraberliğe çok ihtiyacımız var, safları sıklaştırmamız gerekiyor” dedi.

 

“MAHALLE SAKİNLERİMİZİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”


Başakşehir Belediye Başkanı Uysal, Masko evlerinin örnek bir yapılaşmasının olduğunu belirterek, Ziya Gökalp Mahallesi’nde ki kentsel dönüşüm projesi ile ilgili bilgiler aktardı.

 

Başkan Uysal:

 

 “Dava süreci ile duran kentsel dönüşüm süreci kanundaki düzenlemelerinde tamamlanması ile tekrar devam edecek. 2-3 yıla kadar Ziya Gökalp Mahallesi, Masko evleri gibi yapılaşmasını tamamlayacak. Okullar, yollar yapacağız.  Mahalle sakinlerimizi bu süreçte mağdur etmeyeceğiz. Buranın kahrını çekenler olarak saltanatını da siz süreceksiniz” ifadelerini kullandı.

 

 


Yayınlanma Tarihi: 14-06-2017 22:34
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde