• Rss
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Youtube
  • Youtube
Nüfus Müdürlüğü Bahçeşehir Şubesi hizmete açıldı

Başakşehir 5. Etap 2. Kısım Yunus Emre Bulvarı HükümetKonağı’nda bulunan Nüfus Müdürlüğü hizmet binasına -Şahintepe, Bahçeşehir, Altınşehir gibi mahallelerde ikamet eden vatandaşların-ulaşımda yaşadığı zorluklara kolaylıklar getirmek amacıyla, Başakşehir Kaymakamlığı Nüfus Müdürlüğü,Bahçeşehir’de Nüfus Şefliği binasını hizmete açtı.

 

Başakşehir Kaymakamlığı ve Başakşehir Belediyesi işbirliğiile Kemal Sunal Caddesi Bahçeşehir Galleria’da hizmete açılan Nüfus Müdürlüğüşubesi, Bahçeşehir’e yakın olanmahallelerde oturan vatandaşlar içinkolaylık sağlamış oldu.

Bilindiği gibi vatandaşların nüfus ve vatandaşlık işlerinde yükümlülüklerini yerine getirmemeleri, aykırı veya geç bildirimde bulunmalarına para cezasıuygulanıyor. Vatandaşlar Nüfus Müdürlüğü’nün Bahçeşehir’de bir şube açmasından oldukça memnun.

 

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelgede 1Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere, nüfus ve vatandaşlık işlerinde kanun gereğince yükümlülüklerini yerine getirilmeyen işler için uygulanacak para cezaları ise:

 

Doğum olayını geç bildirmenin, nüfus veya aile cüzdanını kaybetmenin cezası 63 TL (peşin ödenmesi durumunda para cezası 47.25TL olarak tahsil edilecek.)

Adres beyanında bulunmamanın cezası 329 TL (peşinödenmesi durumunda para cezası 246.75TL olarak tahsil edilecek.)

Gerçeğe aykırı adres beyanında bulunmanın ise cezası 660 TL (peşin ödenmesi durumunda para cezası 495 TL olarak tahsil edilecek.)olarak uygulanacak.

Ülkemizde doğum olayları 30 gün, evlenme ve ölüm olayları 10 gün, adres değişikliklerinin ise 20 gün içinde Nüfus Müdürlüklerine bildirilmesi gerekiyor.


Yayınlanma Tarihi: 11-07-2012 16:48
İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde