• Rss
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • Youtube
 • Youtube

Konforlu Pazar Alanlarımız • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi
 • Başakşehir Belediyesi

Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı

 

Belediyemiz tarafından inşaa edilen ve ilçedeki semt pazarlarını bir çatı altında toplama amacı güden Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı; geleneksel alışveriş keyfini AVM konforuyla sunuyor. Gıdadan tekstile kadar çok çeşitli ürünlerle geniş bir yelpazade hizmet veren Başakpazar, çocuklar ve gençler için de eğlenceli alanlar, restoran, kafeler ve 6D sinemayı bünyesinde barındırıyor. Başakpazar, açık alanlarda kurulan semt pazarlarında özellikle kötü hava koşulları, güvenlik, denetim gibi konulardan kaynaklanan mağduriyetleri çözüme kavuşturarak semt sakinlerine ferah, geniş, hijyenik, konforlu bir alışveriş ortamı sunuyor.

 

AVM yaklaşımıyla iletilen alan, standart pazar yeri formunu bir üst boyuta taşıyarak "Fuar ve Sergi Alanı" olarak hizmet veren ve 8.000 m2 alana kurulan Pazar, modern mimarisi ve çevreciliği ile göze çarpıyor. 4 kattan oluşan tesisin çatısı, yeşil alan olarak düzenlenirken 2 katı otopark, 2 katı pazar alanı olarak kullanılıyor.

 

578 gıda, 1044 gıda dışı işyerleriyle hizmet veren ve güvenlik, otopark ve servis hizmetinin de bulunduğu modern Fuar ve Sergi Alanı'nda, yönetimde oluşabilecek aksaklıkların çözümünde vatandaş ve esnafa yardımcı oluyor. Market arabaları ile yorulmadan konforlu bir alışveriş ortamı sunan Fuar ve Sergi Alanında, engelli vatandaşlar için özel olarak tasarlanmış rampa ve özel lavabolar bulunurken tekstil katında uygun ürünü seçebilmek için deneme kabinleri de mevcut. Çatısı yeşilliklerle dolu bir park olarak tasarlanan alan, etrafındaki yeşil dokunun korunması ve yaşatılması için özenle projelendirildi. Tesisin üst kısmı vatandaşların dinlenebilmesi için yeşil alanla kaplandı.

 

Modern bir alışveriş için gerekli bütün tesislerle donatılan Pazaryeri'nin sahip olduğu önemli tesislerden biri de bünyesindeki gıda laboratuarı. Laboratuarla, pazardan satın alaınan ancak kalitesi ve hijyen şartlarından şüphe duyulan bir ürün anında gerekli testlere tabi tutulabiliyor. Tüm vatandaşlara hizmet veren gıda kontrol laboratuarı,güvenli ve sağlıklı bir pazar alışverişinin huzurunu yaşatıyor.

 

Pazartürk Fuar ve Sergi Alanı


Başakşehirli vatandaşların kışın soğuğundan, yazın sıcağından etkilenmeden alışveriş yapabileceği kapalı pazar alanı projesi Bahçeşehir Boğazköy’de vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Modern kapalı pazar yerinde ısıtma, asansör, yürüyen merdiven, gıda, tekstil, yemek alanı ve otopark olmak üzere 11.550 m2 oturum alanına sahip Bahçeşehir pazaryeri 3 kattan oluşuyor. Toplam inşaat alanı 34.650 m2 olan kapalı Pazar alanında toplam peyzaj alanı 27.000 m2. Modern mimarisi ile göz dolduran pazaryerinin 1.katı otopark, 2.katı tekstil ve 3.katı gıda bölümü olarak hizmet vermekte.

 

Kapalı pazar yeri alışverişin dışında sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapabilecek şekilde inşa edilen Pazartürk Fuar ve Sergi Alanı'nda 1000 m2 çok amaçlı salon ve 1250 m2 düğün salonu yer alıyor. 250 araçlık kapalı otopark ve 80 araçlık açık otoparkı olan pazar alanında misafirler otopark kaynaklı sorun yaşamayacaklar. 

 

 

Kayaşehir Fuar ve Sergi Alanı


Market arabalarından deneme kabinlerine, asansörden kapalı otoparka, yürüyen merdivenden ısıtma sistemi ile yaz-kış konforlu alışveriş keyfinin yaşandığı Kapalı Pazar Alanı Kayaşehir'e de hizmete sunuldu.

 

33.352,17 m2’lik arsa alanına sahip olan kapalı pazarın toplam inşaat alanı 12.028,84m2.  Geniş otopark alanı da sahip olan Pazar alanında 400’ün üzerinde gıda tezgahı yer alıyor. Gıda katı, yeme içme alanları ve 400’ün üzerinde tekstil ürünlerinin satışının yapıldığı Kayaşehir Fuar ve Sergi Alanı'nda Mescit, WC, soyunma kabinleri ve yönetim ofisleri de mevcut. Modern pazarda ayrıca 63 araçlık esnaf otoparkı da yer alıyor.


İletişim
Canlı Destek İçin
444 0 669 7 gün 24 saat hizmetinizde